Zawody sportowe, a chipowy system pomiaru czasu

Każde zawody sportowe wymagają tego, aby zostały zorganizowane w profesjonalny sposób. Zawodnicy którzy biorą w nich udział są rzetelnie i na czas poinformowani o osiągniętych rezultatach. Rewelacyjnym rozwiązaniem, dzięki któremu można uzyskać w pełni wiarygodne wyniki jest chipowy pomiar czasu.

Radiowe chipy to nowoczesny system pomiaru czasu, który zyskuje coraz większą popularność podczas różnorodnych zawodach sportowych oraz masowych imprezach. Dzięki tak profesjonalnym urządzeniom pomiar czasu jest bardzo prosty, a wyniki startujących sportowców prezentujemy na bieżąco.
Dzięki ich użyciu każdy organizator imprezy sportowej zyskuje znaczną przewagę konkurencyjną nad tradycyjnymi sposobami pomiaru czasu.

Czipowy pomiar czasu – szybkie i w pełni rzetelne wyniki

Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom nie ma mowy o jakichkolwiek pomyłkach podczas kwalifikacji. Poszczególni sportowcy biorący udział w zawodach przed ich rozpoczęciem zostają zarejestrowani w systemie komputerowym. Następnie biuro zawodów wydaje przydzielone numery startowe. Ponadto każdy z zawodników wraz z numerem otrzymuje chipa pomiarowego. Dzięki któremu wbiegając czy też wjeżdżając na linię mety jest dobrze rozpoznawany przez zamontowane tam maty.

Nowoczesne urządzenia do pomiaru czasu z precyzyjną dokładnością rejestrują pojawiające się numery startowe oraz czas przekroczenia mety. W tym samym czasie prezentujemy wyniki według poszczególnych klasyfikacji również w kategoriach wiekowych.

Ten w pełni nowoczesny system pomiaru czasu uwzględnia także konieczność pojawiania się na punktach kontrolnych. Oprogramowanie z którego korzystamy potrafi pracować nawet w warunkach słabego dostępu do sieci internet. Punkty kontrolne nieustannie rejestrują czas zawodników oraz istotne informacje przekazują do systemu centralnego.

Zastosowanie chipowego pomiaru czasu

Pomiar chipowy jest przystosowany do rzetelnego pomiaru czasu na imprezach sportowych o znacznym zasięgu. W zawodach tych coraz częściej startuje bardzo duża ilość sportowców. Zawodnicy Ci z wielkim impetem wpadają często na linię mety.

System ten sprawdza się doskonale na każdej imprezie sportowej, bowiem umożliwia on:

  • elektroniczny pomiar czasu na zawodach biegowych
  • profesjonalny pomiar czasu rowerzystów
  • elektroniczny pomiar czasu motocykli oraz quadów, możliwy tu jest podział wyników według pojemności silnika
  • dokładne mierzenie czasu biegu narciarzy biegowych
  • profesjonalne mierzenie czasu na treningu oraz dokładny pomiar czasu na zawodach narciarskich

Dzięki tym niezwykle praktycznym urządzeniom, wszyscy uczestnicy zawodów sportowych mają pewność, że ich końcowe wyniki zostały odczytane w rzetelny oraz sprawiedliwy sposób.

Comments are closed.