Zawody rowerowe MTB

Zawody rowerowe

Wśród wielu ciekawych oraz niezwykle przyjemnych dyscyplin sportowych ogromną popularnością cieszy się kolarstwo. Osoby uprawiające ten sport potrafią na jednośladzie pokonać niezliczoną ilość kilometrów. Od dawien, dawna zawody rowerowe cieszą się ogromną popularnością i maja niezliczoną ilość kibiców.

Kolarstwo – dyscyplina sportowa z tradycją

Kolarstwo to niezwykle ważna dyscyplina sportowa celebrująca swoją tradycję. Choć współcześnie w kalendarzu bardzo często pojawiają się oraz zyskują na znaczeniu imprezy rozgrywane poza Europą. Matecznikiem tych niezwykle imponujących wyścigów rowerowych są kraje europejskie takie jak: Francja, Włochy, kraje Beneluxu i Hiszpania. To w Europie rozgrywane były pierwsze zawody rowerowe i z niej pochodzą najwięksi mistrzowie którzy zapisali się na kartach historii. Co więcej powstawały tu pierwsze manufaktury produkujące najlepsze rowery na świecie.

Jednodniowe zawody rowerowe

Jednodniowe wyścigi rowerowe to takie których dystans zazwyczaj wynosi co najmniej 250km lub więcej, a wyznaczona przez organizatorów trasa bardzo często prowadzi przez niezwykle ciekawe miejsca nawiązujące nie tylko do historii regionu lecz także kolarstwa. W przeszłości były one zazwyczaj wygrywane przez największych mistrzów kolarstwa, a dziś przygotowują na nich formę gwiazdy zawodowego peletonu.

Zawody rowerowe, a elektroniczny pomiar czasu

Elektroniczny pomiar czasu jest niezbędny dla zapewnienia poprawnych wyników zawodów sportowych. Precyzja i rzetelność pomiaru odgrywa ogromną rolę w zapewnieniu równych szans wszystkim sportowcom. Nic zatem dziwnego, że we współczesnych czasach elektroniczny pomiar czasu stał się obowiązkowy na wielu masowych imprezach sportowych. Dzięki tak bardzo dokładnym urządzeniom w ułamkach sekund jest wykryte wszystko co odróżnia zwycięzców od przegranych.

Do pomiaru najczęściej używana jest nowoczesna aparatura pomiarowa opierająca się na technologii UHF RFID z wykorzystaniem chipów pasywnych. Chipy gdy przekraczają linię mety są wykrywane przez znajdujące się na niej anteny. Unikalny numer chipa po jego wykryciu zapisujemy w komputerowej bazie danych.

Chipy te są mocowane przy rowerze lub zawodniku w miejscu, w którym nie przeszkadzają mu w osiąganiu dobrego wyniku. Gdy uczestnik zawodów przedostaje się przez system czujników, wówczas zmienne pole elektromagnetyczne wytworzone przez urządzenia rejestrujące skutecznie pobudzają chip i dekodują jego sygnał.

Chipy pasywne nie potrzebują dodatkowego źródła zasilania, ponieważ pobór mocy brany jest z tego właśnie pola i po zgromadzeniu wystarczającej ilości energii wysyłana jest odpowiedź. W chwili przekroczenia mety każdy zawodnik ma możliwość sprawdzenia czasu trasy na ekranie. W ty samym czasie są podawane na bieżąco komunikaty do ekipy sędziowskiej.

Nowoczesny pomiar czasu pozwala na przeprowadzanie profesjonalnych zawodów sportowych, w czasie których nie ma miejsca na jakiekolwiek niedomówienia i pomyłki w ustaleniu zwycięzców.

Firma nasza ma możliwość wykonania pomiaru czasu za pomocą chipów aktywnych